tutoriale

Makijaż - morska kreska na górnej powiece :)

11:39 Aleksandra Konieczny 0 CommentsDziś mam dla Was prosty makijaż z morską kreską na górnej powiece. Wykonanie jest banalnie proste, a morska kreska idealnie podkreśla kolor zielonych i niebieskich oczu! Nie jest to jakiś szczyt makijażowych możliwości, ale w momencie kiedy spieszycie się do pracy/ na uczelnie uważam, że to idealny szybki makijaż na wiosnę :) 

Oto co robimy:

1. Na całą powiekę nakładamy jasny, cielisty cień (fajnie jak jest trochę opalizujący)

2. Na górną powiekę, wzdłuż linii rzęs, dość grubą kreską nakładamy cień w grubej kredce w morskim kolorze - mój to Lovely eye shadow pencil kolor nr 4 - śmiesznie tani (coś koło 6 zł)

3. Wzdłuż linii rzęs nakładamy cieniutką kreskę czarną kreskę - tylko na linii rzęs i do linii rzęs - nie wychodzimy poza ich linię ani w wewnętrznym ani w zewnętrznym kąciku oka

4. Czarną kreskę rozcieramy skośnym pędzelkiem do góry razem z niebieską tak, aby ładnie się ze sobą złączyły. Dodatkowo w zewnętrznym kąciku wyciągamy te roztarte razem cienie w taki sposób aby stworzyła się coraz cieńsza linia (coś jak linia eyelinera) dzięki temu powiększymy oko :p

5. Beżowy cień z góry rozcieramy odrobinę ku dołowi alby ładnie zlał się z całością

6. Na dolną powiekę do mniej więcej 1/3 jej długości nakładamy również ten sam morski cień i rozcieramy skośnym pędzelkiem do połowy długości dolnej powieki.

7. Tuszujemy rzęsy i gotowe :)


Co sądzicie?


You Might Also Like

0 komentarze: