włosy

Pielęgnacja włosów... Jak o nie dbać aby były piękne i lśniące!!!

10:52 Aleksandra Konieczny 0 Comments

Wszystkie posiadaczki długich włosów dokładają wszelkich starań, aby ich włosy były zawsze piękne i lśniące. Niestety utrzymanie szczególnie długich, farbowanych włosów w pięknym stanie jest trudne, a to z powodu błędów jakie popełniamy w ich codziennej pielęgnacji. Jako, że sama jestem posiadaczką długich blond włosów, postaram się przybliżyć Wam najczęstsze błędy, które i ja niegdyś popełniałam. Oto one:


  1. Krok 1 - niewłaściwe mycie włosów - proces mycia włosów powinien składać się z kilku podstawowych części. Pierwsza to pierwsze mycie. Nakładamy niewielką ilość szamponu na środkową część włosów, delikatnie przeciągamy w dół oraz w górę i masujemy skórę głowy . ważne aby nie robić tego paznokciami, zbyt gwałtownie, nie szarpać za splątane włosy. Masujemy szczególnie partie najbardziej się przetłuszczające, czyli nad czołem, wzdłuż skroni, za uszami oraz przy karku. Następnie spłukujemy szampon letnią wodą i wyciskamy wodę z włosów poprzez naciskanie ich od góry do dołu (nie wykręcamy przy tym włosów jak ręcznik!). Przy drugim nakładaniu szamponu postępujemy dokładnie tak samo. Zwracamy tym razem uwagę na partie głowy, które poprzednio pominęłyśmy, czyli na centralną część głowy, tył i boki oraz końce. Również spłukujemy letnią wodą, robimy to dokładnie, jednak uważamy aby nie drapać paznokciami po głowie, nie szarpać za włosy, nie wykręcać ich. Potem odżywka - najlepiej nakładać ją palcami na całą długość włosów, a następnie przeczesać włosy grzebieniem (uważamy aby nie miał on zbyt wąskiego rozstawu (zbierzemy wtedy całą odżywkę z włosów) ani zbyt szerokiego (odżywka nie dotrze wtedy do wszystkich włosów)). Ważne, aby nasz preparat był trzymany na włosach tyle minut ile nakazuje producent - nie krócej! Następnie spłukujemy jak poprzednio. Letnią wodą - to bardzo ważne, ponieważ zbyt ciepła woda pozostawia łuski włosa cały czas otwarte, zbyt zimna natomiast w ogóle ich nie otwiera przez co substancje odżywcze ze stosowanych przez nas preparatów nie mogę wniknąć w głąb włosa i właściwie go pielęgnować.
  2. Krok 2 - zawijanie włosów w ręcznik - po myciu (szczególnie długich włosów) zwykle robimy sobie na głowie tzw. turban. Otóż jest to prawidłowe postępowanie z tym, że powinnyśmy zwracać uwagę na to, aby przed jego nałożeniem nie pocierać włosów ręcznikiem - jedynie lekko przykładamy ręcznik do głowy dociskając go tak aby wsiąknął wodę. Nie zawijamy też w turbanie włosów. Powinien on mocno przylegać do głowy na obrzeżach, jednak włosy nie powinne być wkręcone w jego zawiniętą, skręconą część. Zwróćmy też uwagę na to, aby nie trzymać ręcznika na głowie zbyt długo, ani zbyt krótko. Optimum to około 2-5 minut.
  3. Krok 3 - szczotkowanie - jeśli włosy są długie dbamy o to, aby nałożyć odpowiedni preparat ułatwiający rozczesywanie. Zaczynamy czesać włosy od końcówek, gdy już uda nam się je rozczesać przechodzimy wyżej. Nie szarpiemy za włosy na siłę, gdyż wtedy wyrywamy je i osłabiamy!
  4. Krok 4 - suszenie - zawsze myślałam, że suszenie włosów nie jest wskazane, że lepiej jeśli schną naturalnie i tak też starałam się robić. Otóż jest to błąd! Suszenie włosów suszarką skierowaną w dół oraz w odpowiedniej odległości od głowy (około 30cm) domyka łuski włosa, dzięki temu są one bardziej lśniące, gładkie i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie zasypiamy w mokrych włosach! Plątają się wtedy, łamią - wystawiamy je na ciężką próbę (tarzania się w łóżku) wtedy kiedy są mokre i najbardziej wrażliwe!
  5. Krok 5 - upięcia - staramy się nie chodzić zbyt często w koku, gdyż to łamie strukturę włosa przez co mogą stawać się słabsze. Nie spinamy włosów zbyt mocno w kucyk, gdyż to osłabia je, są wtedy naciągnięte i szybciej wypadają.
Pewnie wiele z Was popełnia któryś z tych błędów lub może nawet kilka z nich (tak jak ja kiedyś). Mam nadzieję, że ten post pomoże Wam prawidłowo o nie dbać. Może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby? Koniecznie dajcie mi znać!

You Might Also Like

0 komentarze: